| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sunt enciclopediile de la Lidl ce se vor vinde luni 10 decembrie la pretul de 20 lei per bucata? Adica sunt bune, sunt groase, sunt interesante, sunt cat de cat stufoase? Au poze faine? Cine a mai luat in trecut.Am vazut ca sunt mai multe tipuri cu subiecte diferite.Merita oare cumparate?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

O enciclopedie nu se ia dupa greutate sau grosime. happy
Orice subiect se poate trata mai concis sau mai detailat. Ca urmare, si acele enciclopedii pot fi mai concise sau mai detailate.
Eu folosesc DEx cand nu cunosc intelesul unui cuvant sau enciclopediile vand doresc ceva informatii mai detailate despre un subiect.

Este bine sa ai la indemana asemenea materiale ajutatoare, fiindca iti poti dezvolta din ele cunostintele generale.
Atentie insa: nu se dau cadou palnii langa carti, deci nu-ti poti turna in minte cunostintele cu ele! tongue
O enciclopedie trebuie studiat cat mai mult si atent!
Cunostintele cumulate sunt mult mai de folos dacat paginile de socializare de pe internet.

1 răspuns:
| QuelQui a răspuns:

Din moment ce nu au fost lansate, nu stim cum sunt.
Dar ORICE enciclopedie merita cumparata si studiata. Citita cu atentie, nu ca pe o carte de aventuri.
Daca e 20 lei/bucata, inseamna ca sunt consistente.