| anonim_4396 a întrebat:

Cum te hotarasti ce carte sa citesti?

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

O rasfoiesc putin inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai cu banul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma oblig sa citesc.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu prea te hotarasti, ci mai degraba esti atras de coperta. La finalul fiecarei carti exista fragmente din carte.

| leapșa a răspuns:

O rasfoiesti nitel, te uiti la cuprins sa vezi ce contine si nu in ultimul rand, vezi daca te atrage categoria din care face parte.

| CosminCD a răspuns:

Depide ce domeniu îți place (domeniu de interes). De exemplu, dacă îți place istoria - cauți ce anume îți place din istorie: civilizații antice, istorie modernă etc. Așa găsești ușor ce vrei să citești.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

În primul rând încearcă să-ți cauți genul preferat de cărți: roman (unde intervin mai multe subcategorii cum ar fi roman polițist, psihologic etc), fantastic, SF, dramă, aventură, 18+, de ce nu? laughing iar dacă nu știi ce gen de cărți preferi atunci ia o carte la nimereală (sau la care te atrage coperta laughing ) și citește descrierea de pe spatele coperții pentru a te dumeri dacă te atrage cartea sau nu. Sper că te-am ajutat și îți doresc o seara frumoasă!

| Choasmakerangel a răspuns:

Depinde ce gen iti place, afla pe scurt care-i povestea si da-i drumu'...''Cimitirul animalelor'' de Stephen King si John saul ''vocile'' mi s-au parut interesante, poveste buna si iti creeaza suspans.te face sa vrei sa stii ce se va intampla..vezi si tu. dupa cum am zis depinde ce gen iti place

| HorneaDaniel2002 a răspuns:

Dupa pasiunile proprii.