| Happyjump a întrebat:

Daca ar fi sa scrii un basm, despre ce ar fi?

12 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Despre cum un zmeu chior a vandut flota piticilor...sau mai tare despre cum un martir, un razboinic al luminii(nu reiki ci tiki-taka) a pacalit ciobanii din Miorita, le-a luat pamanturile si branza si a sfarsit cu guler cervical la mititica happy

Si acu sa fiu serios: despre o Zgripsoroaica batrana cu dintii stricati care se poarta frumos cu copii(mai o prajitura, mai un joc de carti, mai un sprit) dupa ce ii ademeneste in vagauna ei(nu ganditi murdar). De ce asa? pentru ca nimeni nu se asteapta ca baba cloanta sa fie de treaba laughing

| IFlorin97 a răspuns:

Vrajitaore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre o zana care si-a gasit printul happy (una cu puteri deosebite )

| oprescudorin11 a răspuns:

Tot ceva cu un print si o fata de imparat frumoasa!

| Liviu a răspuns:

Dragoste,eviudent. laughing

| S1L3nT3r a răspuns:

Poti sa il scrii despre un om fricos care din dragoste pentru o printesa se face cavaler se lupta cu un dragon etc

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Despre viața mea. Se găsesc în ea, și prinți, și zmei, și vrăjitoarebatting eyelashes

| ImCalledLamă a răspuns:

Despre niste catei care erau chinuiti in adapost, batuti infometati, si intr-o noapte vin spiritele cateilor morti in acel adapost si le dau puteri speciale cateilor chinuiti, iar pe cei care ii chinuie, de la hingheri pana la directori ii transforma in catei chinuiti pentru o saptamana ca sa vada cum e. Dupa o saptamana spiritele se intorc, ii transforma pe cei rai in oameni la loc si le iau puterile cateilor (puterile sunt pentru a se insanatosi complet) si pleaca. Dimineata cand s-au trezit si-au dat seama de greselile facute si ajuta de acum incolo ajuta toti cateii si le ofera o viata minunata.
~Sfarsiiiiiiiiiiiiit~
Sper ca ti-a placut happy

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce draguuuu. puppy dog eyes

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as scrie o poveste despre mine! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Latinmoon):

Ma refeream la mine, zana aia sunt eu. happy
Doar ca as dori ca eu sa-mi gasesc printul nu ei/el sa sa ma tot gaseasca pe mine-e plictisitor( plus ca ajung sa ii spun nu(adio ) pana la urma. happy

Puterea pe care mi-as dori sa o am este aceea de a vedea care e printul ''potrivit''( alesul ) happy

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine te-a suparat scumpo? puppy dog eyes