| Nonameagain a întrebat:

Daca l-ati citit pe Isaac Asimov, va rog un ajutor. Am nevoie sa-mi amintesc un titlu.
In ce carte vorbeste despre orasele acoperite cu cupole (tot pe Pamint fiind, in viitor), de clima dirijata si de mincarea care se facea in uzine subterane din micelii de ciuperci si adaosuri sistetice care o facea sa para naturala?
Seamana foarte mult cu ceea ce mincam noi acum.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Caverne de oțel (THe Caves of Steel)?

https://ro.wikipedia.org/wiki/Cavernele_de_o%C8%9Bel

| Nonameagain explică (pentru mihai69):

Nu, din pacate asta e alta. Unde pe o planeta, oamenii erau putini, vecinii foarte departe si se intilneau numai prin intermediul hologramelor. Cind cineva a realizat ca s-a intilnit o data in realitate cu vecinul sau, a avut un soc.

| Nonameagain explică (pentru Nonameagain):

Pardon, asta e "Soarele gol"