| Utilizatornecunosssssut a întrebat:

Daca urmez o facultate de stiinte sociale, ce pot deveni apoi?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Boschetar sau cersetor sub acoperire. big grin

| ywar a răspuns:

Muncitor cu ziua!

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce facultate si depinde ce skilluri mai ai pe langa/ce dezvolti in timpul facultatii. Gen ce limbi straine stii, cum te descuri cu Microsoft office, ai ceva pasiuni care sunt cautate pe piata muncii (gen editat poze, cunostinte solide social media, IT).

De exemplu, daca nu stii nici o limba straina, va fi foarte greu indiferent ce facultate termini. Piata muncii e o chestie dubioasa si conteaza ce stii sa faci pentru ca multi angajatori nu-s dispusi sa te invete.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Profesor de științe sociale.

| christine99 a răspuns:

Mai bine faci un curs de calificare sa ai o meserie.

| Spartacus12345 a răspuns:

Psiholog, psihoterapeut, pedagog scolar, asistent social

| Mihai1499 a răspuns:

Psiholog, sociolog, reprezentant de relații publice, membru al administrației (distribuirii) asistenților sociale, angajat la casă de bătrâni... Depinde de ce specializare.