| AvalohAlyn a întrebat:

Ce curs este mai ușor din urmatoarele sa-l fac si eu de la Centrul de Consultanta si Studii Europene (CCSE)?
Ma gândeam la infirmier(pentru început am o carte de la bunica mea numita "Tehnica îngrijirii bolnavului"si ma mai gândeam la un curs de operator calculator, la postliceala de protecția mediului și la postliceala de asistent de gestiune unități de alimentație și cazare, agent de turism? Care dintre acestea recomandați voi și de ce, repet dintre acestea ce le-am enumerat si nu altele și dacă îmi puteți spune ce admitere dai sau dacă dai și ce studii trebuie îmi trebuie la fiecare si ce notiuni trebuie sa stapanesc dinainte la fiecare curs/școală enumerat.
Ca si studii am liceul, 13 clase, fără examenul de bac.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa iei in calcul mediul de lucru din aceste domenii.De exemplu, ca infirmier iti consumi energia si nervii cu pacienti care nu vor sa coopereze o buna parte din timp, si in lispa instruirii si a cursurilor(cel de care spui tu nu acopera necesarul), vei ajunge probabil sa dai in ei, la abuz fizic, asa cum se intampla in multe spitale din Romania.Deci daca te enervezi usor, iar mediul din aceste cladiri te trage la pamant, daca ti-e mila de oameni, etc, mai bine sa alegi altceva.