| Criss1074 a întrebat:

Dati-mi va rog idei de carti de dragoste sau drama,de preferat de autori contemporani, dar mi-ar plăcea si carti scrise de autori mai vechi.

14 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

"Sub aceeasi stea " - John Green
"Padurea norvegiana " -Haruki Murakami ("If you remember me, then I don't care if everyone else forgets." -un citat din carte)

| Criss1074 explică (pentru PersonajFictiv):

Multumesc,par interesante!

| TheGirlWithGlasses a răspuns:

Poti citi carti de Irina Binder, ca „Fluturi" sau „Insomnii". „Zece respiratii scurte" sau „O minciuna nevinovata".

| Criss1074 explică (pentru TheGirlWithGlasses):

Am citit de Irina Binder,"Fluturi" si mi-a plăcut enorm, de celelte lucrari ale ei nu stiam, multumesc!

| TheGirlWithGlasses a răspuns (pentru Criss1074):

"Zece respiratii scurte" si "O minciuna nevinovata" sunt scrise de K. A. Tucker. happy

| Criss1074 explică (pentru TheGirlWithGlasses):

Nu mi-am dat seama, ti-am zis ca de Irina Binder am citit doar "Fluturi" si pentru ca e, oarecum o autobiografie, m-am gândit ca asta e singura ei poveste publicata, dar si pentru ca am facut rost foarte greu de cele trei volume. E bine de stiut ca celelate doua nu sunt scrise tot de ea ca m-as fi facut de cacao la librărie sau biblioteca

| TheGirlWithGlasses a răspuns (pentru Criss1074):

Da laughing Totusi eu prefer sa-mi cumpar cartile online, ca nu gasesc la toate librariile cartile SF sau Thriller pe care le citesc eu happy

| Criss1074 explică (pentru TheGirlWithGlasses):

Eu nu prea ma dau in vânt dupa genul acesta de carti, prefer filmele de acest fel, dar sincer nici nu am încercat vreodată vreo carte care sa fie numaai un SF sau numai un thriller

| TheGirlWithGlasses a răspuns (pentru Criss1074):

Sunt foarte faine si te tin in suspans! Iti recomand "Fata din tren" de Paula Hawkins, seria "Labirintul" de James Dashner (sunt 5 volume) si "In ape adanci" tot de Paula Hawkins. Le-am citit si pur si simplu le ador!

| Criss1074 explică (pentru TheGirlWithGlasses):

Am văzut filmul "Fata din tren", nu stiam ca-i facut dupa o carte. Am citit carti de Aghata Christine(nu sunt sigura ca am scris bine). Multumesc pentru recomandari, o sa le citesc!

| TheGirlWithGlasses a răspuns (pentru Criss1074):

Seria "Labirintul" am descoperit-o accidental pe Elefant.ro si mi-am cumparat primul volum, de care m-am indragostit si am murit de nerabdare pana cand mi-a ajuns comanda cu urmatoarele 2 volume. Acum mi-am comandat partea a4a si a5a care au aparut de putin timp. Sunt sigura ca o sa iti placa! Vorbim dupa ce le citesti laughing

| Criss1074 explică (pentru TheGirlWithGlasses):

Cu asa recomandari sunt sigura laughing))

| meideprac a răspuns:

Cartile autoarei Colleen Hoover-Ugly love, Confess