| anonim_4396 a întrebat:

De ce unora li se pare așa de interesantă cartea Zorii nopții scrisă de Peter Hamilton? Este cea mai proastă carte pe care am citit-o.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca e vorba de o parere subiectivalaughing La fel cum la sute de milioane de oameni le plac filmele Marvel dar alti zic ca sunt proaste, nu au logica etc. Fiecare om poate sa aiba si are opinii despre ceva. Nici mie nu mi-ai placut carti laudate ca fiind geniale. Asa ca probabil si daca ar motiva de ce e faina ai tinde sa nu fi de acord cu ei.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este ca si cand multi spun ca, manualele de matematica, fizica si chimie au fost cele mai proaste carti pe care (nu) le-au citit vreodata. big grin
Intelegerea unei carti depinde de nivelul de inteligenta si de cultura a fiecaruia - care depinde si de numarul si felul cartilor citite.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Mie mi se pare că se pierde foarte mult în detalii.

| danbnz a răspuns:

E o parere subiectiva.
Ce place altora nu e obligatoriu sa-ti placa si tie.

| adryang78 a răspuns:

Asta este părerea ta. happy
Eu n-am citit-o, dar aici e chestie de gust. Dacă tuturor le-ar plăcea aceleași cărți, aceleași filme, aceleași tablouri, aceleași cântece, atunci arta n-ar mai fi așa diversificată, indiferent de domeniu.