| Vernusio a întrebat:

De la ce librarii(online sau nu) cumparati voi carti? Cat de des cumparati?
Eu prefer libris si cumpar destul de des.
Voi?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu citesc carti gratis

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cumpar din libraria din mall, se numeste Librarium si este extrem de bine organizata si aprovizionata, uneori din Carrefour si adesea de pe elefant. Cumpar cam de doua ori pe luna.

| Adry05 a răspuns:

Si eu tot de la Libris. Cumpar cand stiu ca as avea timp de citit si vreau sa citesc, dar din pacate anul asta nu-mi prea permite timpul.

| AFR81 a răspuns:

Cumpar si eu destul de des. Am luat cam de peste tot. La libris, librarie.net si, mai ales, elefant.ro au cele mai ok preturi. La Carturesti sunt mult prea scumpe.

| TheAce a răspuns:

Daca vorbim de librariile online, recomand Carturesti si Elefant pentru promptitudine, Okian pentru acele ''rare goodies'' la preturi extraordinare (nu se intampla mereu dar nici nu e nevoie) si Librariile Eminescu pentru diversitatea cartilor autorilor romani. Librex ar intra in aceeasi categorie, atata ca acolo gasesti mai mult volume de timp romance, iar asta personal nu ma incanta. Oricum, kudos pentru ca te intereseaza domeniul, fiecare om ar trebui sa-si faca timp sa citeasca macar 2 volume pe luna. Sarbatori frumoase!

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu cumpar de la librarie.net pentru ca au preturi mici si transportul gratuit daca faci comanda de o anumita suma.
Cumpar carti de 2 ori pe luna, dar, cand imi vine, mai iau si de la anticariat.

Răspuns utilizator avertizat
| TheSpell a răspuns:

Cărturești și Elefant.

| Laura123Laura13 a răspuns:

Eu cumpar de la "Carturesti" ( este site online si librarie), si de pe "Elefant"

| Stefania_Dumitru_1995 a răspuns:

Eu cumpar de pe Elefant, Emag, Okian, Libris, Librarie.net, Carturesti, Librex
Cumpar carti cam odata sau de doua ori pe luna, depinde si de cantitatea de carti cumparate

| Cicardel a răspuns:

De la Manole