| cooldreams a întrebat:

De la ce vasta e recomandat sa citesc Portretul lui Dorian Grey? dar Frankenstein?

Răspuns Câştigător
| kitten95 a răspuns:

Nu exista o varsta recomandata(sunt carti nu pornosaguri). daca nu te sperii usor sau poti sa te uiti la un film mai dur fara sa te temi sau cv, poti citi linistit.

| cooldreams explică (pentru kitten95):

Nu e vorba de speriat sau pornosaguri. dar nu poti citi chiar orice carte la orice varsta.Trebuie s-o intelegi, iar pentru asta trebuie sa ai varsta potrivita. un copil de 9 ani nu poate citi La rascruce de Vanturi, asa cum nici un adult nu mai citeste Capra cu Trei Iezi (sau cati iezi or mai fi...)

1 răspuns: