| GabrielICG a întrebat:

De unde pot sa cumpar cartea: tragedie si speranta de carroll quigley? l

PS: in Iasi

26 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că o mai găseşti nici măcar la Anticariat ( având în vedere că a fost publicată în 1966 )!

Dacă ştii Limba Engleză, o poţi citi la linkul :
http://www.carrollquigley.net/pdf/Tragedy_and_Hope.pdf

Toate cele bune!

| GabrielICG explică (pentru bursuc001):

Da cam nasol, stiu limba engleza si am pdf deja in pc dar eu o vreau in mana laughing sa o citesc

| bursuc001 a răspuns (pentru GabrielICG):

Mda, din păcate, sunt slabe şanse sad

O zi frumoasă!

| R0R0 a răspuns:

Caut-o in librarii laughing)

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Ei laughing) prea lene, nu cred ca se mai gasesti in romana cartea, pacat e o carte buna...

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Se pare că iti place sa citesti laughing

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Pana la varsta de 17 ani nu mi-a placut laughing), de pe la 17 am inteles cat de mult ma ajuta in special pentru creier, plus ca Knowledge is POWER! happy

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Mie imi place mult să citesc.Nu imi imaginez viata fără carti.

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

E bine ca esti asa pasionata de citit happy

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Așa cred si eu! laughing)

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Da cati ani ai?

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

15 ani.

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Fata?

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Din moment de scrie genul feminin la profilul meu, DA!

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Cine stie rolling on the floor, pe profilul tau mai scrie si 10 Apr 1916 laughing), anyway pari o fata interesanta

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Da laughing
M-am nascut pe 10 aprilie, dar n-am avut chef să trec si anul.De fapt, voiam sa imi pun anul nasterii 2100 si ceva, dar nu m-au lasat laughing))

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Hahalaughing)

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Mda rolling on the floor
Asta inseamna ca peste 4 săptămani fac 100 de ani laughing)))

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

Si nu dai si tu o bauta? ca doar odata faci 100 de ani laughing))))

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Cum să nu?
Iti place apa cu lămâie? laughing))

| GabrielICG explică (pentru R0R0):

laughing) apa calda cu lamaie preferata mea rolling on the floor

| R0R0 a răspuns (pentru GabrielICG):

Am nimerit! laughing))

| alexandrualind a răspuns:

Nu cred ca o mai gasesti in magazine!

| dada000 a răspuns:

Bună eu îți recomand sa ti o comanzi de pe libris, www.libris.ro transportul este gratui de la ei livrarea se face prin curier eu am.comandat foaete multe cartii de la ei si su t multumita preturile sunt rezonabile.

| GabrielICG explică (pentru dada000):

Nu cred ca o gasesc la ei

| KodrutZ a răspuns (pentru GabrielICG):

Cauta pe ebay si amazon, poate ai noroc. La noi nu stiu daca a fost tradusa sau nu, tot asa cauta online si pe la anticariate.