| Aberdeen a întrebat:

"De veghe în lanul de secară", o carte despre care aud atât de des în jurul meu, și totuși încă nu am citit-o. Cât de mult merită? Oricum o voi citi, dar aș vrea să aud și câteva păreri.

Răspuns Câştigător
| madymeow a răspuns:

E frumoasa daca intelegi referintele autorului. Nu este o carte pe care sa o citesti asteptand cu nerabdare sa vezi ce sa intampla, e o lectura de care trebuie sa te bucuri constant, cu fiecare pagina.
Lanul de secara e doar o metafora.

16 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

E o carte destul de frumoasa. Am citit-o, dar nu m-a dat pe spate. Adica, pe mine. Poate tie iti va placea.

| Idkidk a răspuns:

De ce mai răspunzi dacă nu ştii? Sau faci răspunsuri să fi campion?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Idkidk):

Am raspuns doar.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Nu fii rea! laughing

| Idkidk a răspuns (pentru R0R0):

Nu sunt. Zic şi eu.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Cred ca oricine ar vrea sa fie macar o data campion (poate ma insel).

| Idkidk a răspuns (pentru R0R0):

Aseară m-am luptat să nu ajungă EneCristian pe locul 1. Aveam 104 răspunsuri happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Idkidk):

Am raspuns doar din instinct dar nu vreau sa ajung si azi sa fiu campioana mi-a ajuns 2 zile

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Wow!
Si eu m-am luptat cu el si "l-am facut praf", cum zice Bogdan laughing

| Idkidk a răspuns (pentru R0R0):

laughing

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

rolling on the floor))

| Aberdeen explică:

Măi, ce tot vorbiți voi acolo? :o

| R0R0 a răspuns (pentru Aberdeen):

Despre carte laughing

| Aberdeen explică (pentru R0R0):

Observ laughing

| R0R0 a răspuns (pentru Aberdeen):

rolling on the floor

| Cameliapantiru a răspuns:

Pentru mine, merita 100%, a fost una dintre cartile preferate ale adolescentei mele (a ocupat un loc special in viata mea inca din ziua in care, prezentandu-o, am reusit sa castig locul I la un concurs de lectura-eram in clasa a VIII-a).
Recomand, pentru a nu pierde nimic din esenta cartii, din subtilitatile ei, din jocurile de limbaj ale personajelor, sa o citesti in engleza (daca esti vorbitor de engleza de nivel mediu-avansat, vei fi in stare).
lectura placuta si relaxanta iti doresc!
Si poate vei dori ne impartasesti si tu noua din impresiile tale, dupa ce termini de citit cartea...