| Sayori a întrebat:

Deci, sa va spun direct. Vreau sa incep sa scriu o poveste, dar nu ma pricep la inceputuri. Pleasee help me. puppy dog eyes Si nu vreau ceva de genul " a fost odata ca niciodata...". P.S. Specific ca povestea este despre o fata indragostita de la un varcolac. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Oana_Miruna_1993 a răspuns:

O data demult, o fata.(continua)
Traia odata,. (continua)
Dintr-un inceput de viata noua dedemult s-a inceput o poveste de dragoste. (continua)
Funda?puppy dog eyes

| Sayori explică (pentru Oana_Miruna_1993):

Voi folosi inceputul cu " Dintr-un inceput de viata....etc. doar ca voi spune " s-a nascut o poveste de dragoste ". iti multuuuumesc. puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Oh, ce inedit! un subiect extrem de original... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe direct cu actiunea practic, ca sa fie mai interesant! big grin Ceva-n genu':

"Dintr-o data ceata se lasa, iar ea, cascand ochii ei mari si negrii, impietrise pe loc...* Si aici continui big grin Sau ceva de genul happy Nu ma pricep la compuneri foarte bine =D Sper ca ti-am fost de folos happy Mult succes! :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si dupa inceputul acela, pui puncte de suspensie sau cu aliniat si continui cu ceva de genul laughing:

"Era vara anului 4019. Stand intinsa pe iarba moale si proaspata, se uita la soarele ce ii ardea pielea..." Si aici continui big grin Sau ceva de genul laughing Scz ca ma tot repet =D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii o poveste tip jurnal scurta zilnic timp de o luna. apoi le asezi. doar asa imi imaginez ca ai putea scrie o nuvela de-aia gen beckett. chiar, ai incercat beckett?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua de varcolaaci!