| IisusChristos a întrebat:

Din ce carte este acest citat de Emil Cioran?
"Eu sunt doar un accident. De ce trebuie să iau totul aşa în serios?"

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din cartea de telefoane de pe vremea tovarăsului tătuca ceaușescu. TPU dragule, nu este locul potrivit sa i ti faci temele, adica altcineva sa i ti facă temele, caută tu, esti in vacantă inca 5 luni de acum iun colo, pana prin septembrie, deci burta pe carte. Si schimba ti numele de pe TPU deoarece Isus se scrie cu un singur i, iar el este fiul lui Dumnezeu nu i i bate joc.

| IisusChristos explică (pentru CristiDinBucuresti):

"Dragule" Cristi, aceasta intrebare a fost pusa dupa indelungate cãutãri in cãrti si pe net si peste tot. Iar prin acest nume nu imi bat joc, doar vreau ca:
1. Identitatea mea sa ramana complet ascunsã
2. Prin acest cont ajut mai multe persoane care se afla in dificultate din diverse puncte

| IisusChristos explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si legat de numele Mântuitorului, inainte de a face aceste aberatii, informeazã-te. In BIBILA ORTODOXÃ, numele Sãu este scris cu DOI de I. Ti-ai fi permis sa spui asta daca ai fi citit macar un verset din Acea carte, dar ai zis sa te aflii in treabã?

| JicaContra a răspuns:

Google nu stie:
https://www.google.com/......ps?/search
deci, succes sa gasesti ceva!

| IisusChristos explică (pentru JicaContra):

Stiu, am cautat si eu inainte pana mi au sarit capacele, multumesc oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare ce a vrut să spună Emil Cioran? Eu cred că nimeni nu este un accident.

| blackno1 a răspuns:

Habar n-am.despre neajunsul de a te fi nascut cred ca trebuie sa dezbata asta, nu? sau tratat despre descompunere.

| rina1463 a răspuns:

Dacă nu mă înșel, citatul e din "Caiete".