| madalina1310 a întrebat:

Din ce carte este acest fragment " -Sti cum era ea?
Ii spun adevarul.
-A fost visul meu. Ea m-a facut ceea ce sunt si atunci cand o tineam in brate mi se parea chiar mai firesc decat bataia propriei inimi. Ma gandesc la ea tot timpul. Ma gandesc la ea chiar si acum cand stau aici. N-o sa existe niciodata cineva ca ea. "? Ma puteti ajuta? Chiar vreau sa stiu.

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!

Ar putea să fie :
"Charlotte Bronte - Jane Eyre" În Lb.Română
Altceva, nu am idee.
Baftă!

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai intai ca nu cred sa scrie in vreo carte "stii" asa cum l-ai scris tu.
In al doilea rand, chiar iti imaginezi ca invata cineva pe de rost cartile ca sa recunoasca citate?

| madalina1310 explică (pentru ardnaxur1961):

Nu trebuia sa raspunzi daca nu stiai raspunsul. Pur si simplu vreau sa stiu pentru ca mi-ar placea sa citesc cartea. Si nu, nimeni nu invata pe de rost citate din carti, dar majoritatea cititorilor retin unele fragmente din carti doar pentru ca pur si simplu trezesc un sentiment sau acapareaza atentia. Legat de acel "stii", o sa am in vedere data viitoare.

| madalina1310 explică (pentru Satango):

Multumesc! happy

| Satango a răspuns (pentru madalina1310):

Nu ai pentru ce, Madălina.