| LionKiller7 a întrebat:

Din punct de vedere gramatical, care dintre aceste 3 cuvinte e cel mai bun?
A Leul Umbrei
B Leul Umbrelor
C Leul din Umbră

Vreau sa aleg unul dintre acest cuvintr ca un titlu pentru o carte.Dau fundiță la fetiță.

Răspuns Câştigător
| metehne a răspuns:

Cred că depinde foarte mult de conținutul cărții. Din punct de vedere gramatical, sunt corecte, mai ales dacă sunt folosite pe post de metafore.
Încerc să zic că, dacă în cartea ta tu ai scris despre soare, titlul nu poate fi "Luna". Deci alege ce crezi tu că se potrivește mai bine cu cartea.

Mult succes!

7 răspunsuri:
| ș53fan a răspuns:

Bună ziua, și succes cu publicarea cărții! Mie îmi place leul din umbră! Dar domeniul cărții la ce se referă?

| Mosto_Patrick_1998 a răspuns:

Leul din umbra

| RaresJF a răspuns:

C

| talpan99 a răspuns:

C

| Mereu_Aceeasi_1977 a răspuns:

C
Este mai bine.

| Mereu_Aceeasi_1977 a răspuns:

Raspuns c.