| Ciocoo a întrebat:

Din seria " Cantec pentru gheata si foc" de George R.R.Martin, cartile se pot citi separat, sau esti obligat sa incepi cu prima carte si sa le citesti pe restul pentru a intelege actiunea? Adica, independente, au sens?

Răspuns Câştigător
| Polaris a răspuns:

N-o să înțelegi absolut nimic dacă le citesti cum îți vine ție cheful, fiindcă e un plot extrem de complex (m-am pierdut și eu în detalii de multe ori).

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de o septologie si actiunea se continua de la prima la ultima, asa ca trebuie sa le citesti in ordine.