| GabrielICG a întrebat:

Dintre seria de carti Cronicile Malazane si jocul lui ender care credeti ca e mai buna?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am auzit de Cronicile malazane dar n-am citit nimic din serie, asa ca nu pot face o comparatie, mai ales ca sunt genuri diferite, respectiv fantasy si SF.
In schimb am citit toate cartile din Saga lui Ender, incepand cu Jocul lui Ender. Este un ciclu foarte bun, in genul SF si mie mi-a placut.

| GabrielICG explică (pentru Ioandelasal):

Am vrut sa imi cumpar Saga lui Ender dar m-am razgandit, copii care se lupta cu gandaci. cred ca as fi fost plictisit, plus ca am vazut si filmul laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru GabrielICG):

Fiecare cu placerea lui. Si Saga lui Ender, pe langa Jocul lui Ender, mai contine si alte carti: Vorbitor in numele mortilor, Xenocid si Copiii mintii.
Este adevarat ca aceste carti sunt si filozofice si nu sunt pentru copii.

| GabrielICG explică (pentru Ioandelasal):

Adevarat happy

| GabrielICG explică (pentru Ioandelasal):

Care sunt cartile tale preferate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru GabrielICG):

Imi plac mai multe genuri, in principal SF, fantasy, thriller, politist, etc dar am citit si citesc orice carte care mi-a placut/imi place.

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Jocul lui Ender este cea mai serie SF dupa Dune!

| GabrielICG explică (pentru Anca_Lazar_1989):

E ceva de dune? merita?, detaliaza happy