| Karol1877 a întrebat:

Dintre urmatoare carti de E.M.Cioran :,,Lacrimi si sfinti";,,Amurgul gandurilor";,, Despre neajunsul de a te fi nascut";,, Cartea amagirilor" care e cea mai profunda, incitanta, interesanta, din cele enumerate?

( doar cei care au citit/au idee despre. )

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dintre cele enumerate de tine, aceasta este cu mult mai buna:
https://www.viatasisanatate.ro/minte-caracter-personalitate-editie-completa

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Tu ai probleme psihice, și înclin să cred că majoritatea adventiștilor le au.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ai punctat!

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca eu vad lucrurile ceva mai departe -si majoritatea raspunsurilor le ofer astfel-, asta nu inseamna ca am probleme psihice. Cartea recomandata va ajuta pe cititorul ei sa faca alegerea cea mai buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Deci omul întreabă de unul dintre cei mai mari filozofi români și tu îi răspunzi de o nebună de adventistă...da, vezi lucrurile mai departe.

| ColdHeart a răspuns:

Preferata mea e "pe culmile disperarii"
Iar din seria ta, idk. Toate au ceva aparte, toate-s profunde.