| wolder a întrebat:

Doctorului jekyll si domnului hyde CARTEA ONLINE?

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Uite aici online intreaga carte >> http://www.atkielski.com/PDF/data/Jekyll.pdf
Lectura placuta!

| wolder explică (pentru Mayar):

Multumesc mult, speram sa gasesc cartea in limba romana

| Mayar a răspuns (pentru wolder):

Eh, acum, si tu! E de un autor englez, nu roman! Cum Romania e asa mica si aceasta carte nu a fost populara in Romania, nu a avut nimeni interes sa o traduca...
Macar asa, mai inveti engleza.

| wolder explică (pentru Mayar):

Am cumparat cartea si am rezolvat problema.
Din pacate e imposibil sa inveti engleza peste noapte ca sa poti citi o carte.

| Mayar a răspuns (pentru wolder):

Dar nu stii engleza de la scoala, din filme? toate filmele astea comerciale sau mai putin comerciale sunt in engleza. Altii invata vrand, nevrand japoneja din anime, iar tu nu stii engleza...

| wolder explică (pentru Mayar):

Stiu engleza de la filme si postari pe net, dar nu la perfectie. Am multe cuvinte care nu le stiu...

| Mayar a răspuns (pentru wolder):

Eh, asa sunt toti. Mai intri pe google transalte si reusesti. E limbaj ceva mai deosebit acolo, ce-i drept.

| Doctorfishadi a răspuns:

Nu prea se gaseste in romana, tradu cu google translate! laughing