| albertgong a întrebat:

E buna cartea,, Jocurile Foamei,,? Ca as vrea sa o cumpar si vreau sa stiu daca merita.

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Este una dintre cartile mele favorite! Daca incepi primul volum, nu o sa-l mai poti lasa din mana, pana ce nu-l termini!happy
Iti recomand "Fortele absolute ale raului".Nu sunt adepta acestor carti "moderne", in schimb cele doua serii m-au fascinat! Se citesc foarte usor, o carte am terminat-o in doua-trei zile.Bineinteles,am stat o gramada de timp cu nasul in ele, dar a meritathappy
Spor la citit!happy

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Dupa ce citesti cartea te poti uita si la film:
The Hunger Games (2012).
Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=4S9a5V9ODuY

| Pricked a răspuns:

Da, se merita. Imprevizibilitatea e un punct forte la Suzanne Collins.

P.s.: Le poti citi si online (Scribd).

| AwakenTheMonster a răspuns:

Da, e excepţională seria.

| pitbullbulterier a răspuns:

Parerea mea este ca da

| LolitaLo a răspuns:

Oh DAAA! Merita al naibii de mult. Mai ales Sfidarea. Am citit aman2 volumele. Saptamana viitoare ma duc sa imi iau Revolta, ultimul volum si pot sa iti spun ce nici o carte nu mi-a mai trezit astfel de sentimente, deci jur ca mi se facea pielea de gaina si imi treceau fiori prin stomac. Sunt cartile mele favorite, le iuuuuubesc! :**

| cocolina2001 a răspuns:

Daa este buna cartea! parerea mea:*

| albertgong explică:

Ps:Multumesc tuturor, o sa-mi cumpar prima carte chiar astazi!