| FreddieM a întrebat:

E cineva pe aici pasionat de literatura stiintifica (nu s-f)? Am niste carti superfaine de recomandat.

7 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ne mai fierbi mult?!?
RECOMANDA ODATA tongue
^^

| FreddieM explică:

Brief Answers to the Big Questions si A Brief History of Time, ambele de Stephen Howking si inca una, asta despre viata si opera marelui om de stiinta dar scrisa foarte fain aproape te emotioneaza se cheama Geniul bizar de Michele Pompei, apoi Ordinea Timpului (mi-a placut enorm) si Sapte scurte lectii de fizica de Carlo Rovelli. Vi le recomand cu drag, sunt scrise cu talent pe intelesul tuturor. Mai adug una, How to win friends and influence people de Dale Carnegie. Parerea mea, e exceptionala, nu trebuie ratata cartea asta.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru FreddieM):

Vreau să-ți recomand și eu celelalte cărți ale lui Carnegie, "Puterea prezentului" de E. Tolle și "Gândire rapidă, gândire lentă" de Daniel Kahneman.

| FreddieM explică (pentru FaraNume1245):

Mersi mult.E Tolle deja l-am citit, nu prea e pe gustul meu.

| FaraNume1245 a răspuns:

Sunt și eu curios.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Zi-le te rog