| AvalohAlyn a întrebat:

E mai bine sa citesc cultura generala cu istorie, politică, societate, religie sau chestii de sănătate? Sau e ok sa citesc și cultură generală și sănătate îmbinate? Îmi plac amândouă domenii și nu știu ce să aprofundez așa din pasiune și timp liber.Ce sa aprofundez mai întâi din ce îmi place? Și ce merita mai mult, pe ce domeniu să mă axez mai mult în viata da și ca hobby și investit mult? Ce merita mai mult? Cultura generala cu tot ce implica ea sau sănătate și wellness?

Răspuns Câştigător
| Delilahhh a răspuns:

Fiecare răspuns de genul A sau B pe care îl vei primi la această întrebare va fi subiectiv și nu știu cât te va ajuta.

Înfruptă-te din ambele domenii în paralel, cel mai bine. Dacă acum simți să fie domeniul x, așa să fie. Dacă peste o oră ceva din celalalt îți trezește curiozitatea, atunci aruncă mingea în partea cealaltă a terenului.
Important este că vrei să citești, să crești, să te dezvolți în timpul tău liber, nu să îl cheltui inutil. Asta spune lucruri frumoase despre tine.
Succes!