| AvalohAlyn a întrebat:

Este Biblia Cartea Cartilor?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Este. In primul rind, pentru ca e compusa din 66 de carti. Apoi, pentru ca a fost prima carte tiparita. Si a fost cea mai tiparita carte de pana acum. Si daca mai pui la socoteala si vietile pe care le-a schimbat, isi merita numele cu prisosinta.

| Mayhem666 a răspuns:

Vrei sa-ti raspund sincer? NU.

| AFR81 a răspuns:

Depinde de preferinte. Pentru unii este Cartea Cartilor, pentru altii este o mizerie. In orice caz, ar fi o idee buna sa o citesti, indiferent daca esti crestin, ateu sau daca practici alta religie.

| Riker a răspuns:

Originea Specilor a lui Charles Darwin este Cartea cartilor.

| alessia5158 a răspuns (pentru Riker):

Te-ai intrebat vreodata cati pamanteni au citit cartea lui Darwin si cati au citit Biblia?

| Abel_Don_1999 a răspuns:

Biblia este insuflata de Duhul sfant si tot ce este scris trebuie sa se înplineasca, deja vedem ca in zilele care traim se inplineste din zi in zi ce este scris, cine a citit-o stie despre ce vorbesc.