| anonim_4396 a întrebat:

Este mare diferenta intre cartile Harry Potter si filme? Se merita sa citesc dupa ce am vazut filmele?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Una e cand isi imaginezi tu ceva vs ceea ce ti a imaginat acel regizor, pentru creierul tau e mai bine sa citesti cartea asa isi pui mintea la lucru

| AvalohAlyn a răspuns:

Normal.Cartile sunt mai in detaliu.Personal am citit acum cativa ani primele 3 volume si sunt prezente mai multe detalii si actiuni decat cat sunt in filme.Asta e valabil pentru toate cartile care au si ecranizare. Faza e ca filmele nu le pot cuprinde pe toate, logic si atunci cartile iti ofera povestea mai in amanunt, originala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merita.

| ansewers1miki a răspuns:

De obicei este aceeasi poveste dar cartea este mai intinsa daca ma intelegi