| Moiaer a întrebat:

Eu m-am apucat sa scriu un roman intitulat "Triburile". V-ar placea sa cititi asa ceva? Este vorba de 4 triburi (Foc, apa, pamant si vant ce sunt intr-un aproape continuu razboi pentru suprematie, iar eu am aderat la Tribul Focului, ca sa zic asa, fiind personajul principal). Aceste roman incepe cam asa: "Am deschis ochii.
M-am uitat la ceas: era ora 7:55. "O sa intarzii", am gandit eu. M-am pregatit si am plecat spre scoala. Pe drum ma gandeam doar la scuzele pe care le puteam folosi pentru ca am intarziat. Am intrat in clasa. Ora de mate incepuse. M-am asezat in banca, mi-am scos caietul si am inceput sa scriu. Dar cu cat mai mult scriam cu atat mai mult ma cuprindea somnul. Asa ca am cazut intr-un somn adanc..."

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Adică practic totu va fi un vis sau ce? că dacă da e deja mega ultra extra preeeea folosită ideea de deja e plictisitoare

| Moiaer explică (pentru Adry05):

Nu este un vis

| Simpatic a răspuns:

E bine ca scrii, dar crezi toate mustele fac miere?
Adica care este scopul final al romanului dumitale?
E greu mai ales in ziua de azi cand aproape totul s-a spus sau facut sa apari cu ceva nou, inovativ, caci noul se pare ca vinde, ca scenarii de genul asta gasim pe toate drumurile si eu iti fac cateva zeci daca beau ceva.

| alina2k18 a răspuns:

Ahahhahaha ''O sa intarzi'' laughing
Ai uitat un iwinking mai bine folosesti ''Voi intarzia'' decat forma populara de viitor ''o sa'' laughing