| anonim_4396 a întrebat:

Există pasionați de lectură pe aici? Imi place să citesc, în special istorie, romane istorice, însă și literatură, mai ales science-fiction.
De ceva timp mi-am achiziționat un e-reader, un Kindle mai exact. Obișnuiesc sa achiziționez e-book-urile de pe elefant.ro, sau să le descarc de pe scribd.com. Însă întrucât pe niciunul dintre site-urile menționate nu există disponibilitate 100%, caut și alte variante. Prin urmare am o întrebare pentru cei care folosesc e-readere și anume: știți vreun site pe care se pot găsi e-book-uri atât în limba română cât și în engleză?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Daca vrei, lasa o adresa de email sa-ti trimit carti numai in romana, cam toate categoriile (format mobi si epub).

4 răspunsuri:
| BogDBF a răspuns (pentru horia2012):

Multumesc! am primit!

| horia2012 a răspuns:

Ti le-am trimis. Mai am in jur de 1600 dar sunt in format doc. Daca le vrei asa sa-mi spui.

| BogDBF a răspuns (pentru horia2012):

Da, e perfect. Kindle-ul citește inclusv DOC. PDF să nu fie.

| horia2012 a răspuns (pentru BogDBF):

Cu placere.