| GolopențaAdrian a întrebat:

Exista un site cu o carte de istorie online, cu toata istoria de la inceput si pana acum?

Răspuns Câştigător
| xbugs a răspuns:

Nu

| AFR81 a răspuns (pentru xbugs):

Cum sa nu existe? Te-ai documentat pe undeva sau raspunzi doar ca sa te afli in treaba? Mai grav e ca si userul te-a crezut. Exista atatea si atatea volume. Ce-i drept, informatiile sunt destul de putin detaliate, avand in vedere ca autorul are dificila misiune de a integra toata istoria lumii in cateva sute de pagini. Gasesti pe elefant.ro cel putin 10 asemenea carti. Platesti suma ceruta (gasesti in dreapta EBook) si poti citi cartea linistit de acasa, pe propriul computer.

http://www. elefant.ro/search? query=istoria%20lumiii

| GolopențaAdrian explică (pentru AFR81):

Am fost gresit sa-l cred

13 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

La care anume istorie faci referire?
Există sute de subiecte care pot avea fiecare cîte o istorie.
Exemple:
Istoria jocului de șah; Istoria jocului de fotbal; Istoria navigației; Istoria medicinei; Istoria religiilor; Istoria literaturii universale; Istoria literaturii române; Istoria filmului; Istoria și evoluția meseriilor; Istoria și teoria bățului de chibrit.
Mă opresc pentru că ar însemna să scriu vreme de 24 de ore și poate că nu aș termina.
Și, peste toate, acest capitol se numește „Literatură" ( așa au vrut cei care au inventat acest TPU). De ce nu vreți să respectați regulile impuse? De ce nu vreți să ieșiți din sfera acelor indivizi care nu știu că toate lucrurile în viață se conduc după niște reguli. Altcumva se produce fenomenul universal valabil numit „anarhie". Democrația, prost înțeleasă în România, nu duce decît la dezordine, lipsă de educație, prostie, lene, hoție, furt, minciună și crimă ( de multe ori).

| Aberdeen a răspuns:

Ce repede te grăbești cu fundele. Poate ar fi venit cineva cu un răspuns mai bun.

| GolopențaAdrian explică (pentru Aberdeen):

Pai am asteptat si na mai raspuns nimeni si daca ai adus vorba de un raspuns mai bun il stii tu care e?

| Aberdeen a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

O carte cu toată istoria lumii de la început și până acum, pe net nu cred că se găsește. Dar, cărți de istorie interesante în format electronic probabil găsești. Îți place istoria?

| GolopențaAdrian explică (pentru Aberdeen):

Putin

| GolopențaAdrian explică (pentru Aberdeen):

Adica am note destul de mari si sunt curios daca este oricum mie geografia imi place

| Aberdeen a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Și istoria e super faină, mai ales cea în care regăsești date despre culturile altor țări. Îmi place să știu lucruri despre celelalte țări, e o greografie combinată cu istorie!

| GolopențaAdrian explică (pentru Aberdeen):

Dar carti de istorie electronica nu stii? Istoria este faina in felul ei

| Aberdeen a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu, știu doar câteva site-uri interesante.
Dacă găsești vreodată ceva interesant, vreun articol sau mai știu eu ce, să-mi dai și mie te rog.

| GolopențaAdrian explică (pentru Aberdeen):

Bn