| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo carte care v-a facut sa vedeti altfel lucrurile din jurul vostru sau care v-a schimbat viata?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. cartea e carte realitatea e realitate

| 0x11111051 a răspuns:

Da. Doar ca nu cartea dar un film "1+1 intouchebles"

| Sadic a răspuns:

Mănâncă, roagă-te, iubeşte şi Cartea lucrurilor pierdute big grin

| adutzz a răspuns:

Da, Alchimistul de Paulo Coelho

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel_Avadanei_1996 a răspuns:

O carte nu insa un singur cuvant mi-a schimbat perceptia asupra lumii total si da, mi-a schimbat viata, illuminati.

| alee006 a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray prezinta dorinta omului de a se ingriji in special de exterior, ignorand cu totul interiorul.Vei gasi in paginile acestui roman o poveste captivanta despre degradarea sufletului uman in timpul vietii

| anonim_4396 explică (pentru alee006):

Am citit-o love struck. E una dintre preferatele mele.