| Ioanaah a întrebat:

Explicati rolul semnelor de punctuatie si de ortografie din secventa:"Une'e me'gem, mai, mboule? ...stii?"
Va rooooooog

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Vai de capul meu...

| Tufeanu_Razvan_1998 a răspuns:

Apostroful tine locul literei M in primul cuvant in al doilea cuvant lipsa literei r virgulele separa constructia incidenta(cred) punctele de suspensie o pauza in vorbire iar semnul intrebarii marcheaza sfarsitul unei propozitii interogative daca vrei sa formulez si un rol al acestora spune-mi

| Iulian_Lare_1986 a răspuns:

Semnele de punctuație din textul tău exprimă alungirea cuvintelor fonic, "unde mergem mai boule " ca si cum ai striga la boul tau când se îndreaptă către o altă direcție.

| DinuMarius26 a răspuns (pentru Iulian_Lare_1986):

You made my day. big grin

| Iulian_Lare_1986 a răspuns (pentru DinuMarius26):

Ma bucur foarte mult că ti-am fost de folos... La mai multe