| MarisRadu91 a întrebat:

Expresia "de când te știi" înseamnă doar "de când te-ai născut sau mai are și alt înțeles? Dacă da, care mai este?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu chiar, se poate sa fii făcut ceva de care sa nu îți amintești pentru ca erai foarte mic, nu erai conștient atunci.

| Hammurabi a răspuns:

De când te știi nu înseamnă de când te-ai născut ci de când ai devenit conștient de tine. Deci pe undeva pe la 7-8 ani. De obicei expresia se folosește ca să acopere perioada de când ai început să ai cunoștințe. Subliniază o perioadă foarte îndepărtată.