| Negrutiu_Anamaria_2000 a întrebat:

Filmul "la moara cu noroc" e tot una cu cartea sau exista diferențe?

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Daca nu esti in stare sa citesti o amarata de nuvela (adica mult mai scurta decat orice roman), atunci scrie-ti direct pe frunte ca esti o planta si stai acasa.

| Mynameis93 a răspuns:

Eu zic să nu te complici cu filmul.Citeşte cartea.Şi cred că-i "Moara cu noroc" nu "La moara cu noroc".

| Basthet a răspuns:

Bună! O ecranizare nu respectă niciodată întocmai textul romanului sau nuvelei. Dacă vrei să fii familiarizată cu subiectul, citește povestirea pe scurt în blogul Povestiri pe scurt de lecturi școlare.

| kossmynet a răspuns:

Întotdeauna există diferențe între carte și film pentru că acolo este o interpretare a cum vede regizorul întâmplările din carte așa că îți urez spor la citit...mai ales că dezvoltă imaginația