| Rilay a întrebat:

Heeei.
Poate sa îmi facă si mie cineva o listă cu cărți? Vreau niste recomandarilaughing Le prefer pe cele din categoria teen fiction.
Am citit After, Sub aceeasi stea, Cautand-o pe Alaska, HEX si seria Harry Potter. Daca se poate, puteti sa lăsați si o părere proprie.

Răspuns Câştigător
| Theodora292001 a răspuns:

Mie imi plac:
- Hotul de carti - Markus Zusak
-Mesagerul - Markus Zusak
- De 19 ori Katherine - John Green
- Hibiscus Purpuriu
-Jocul lui Ender (sunt mai multe carti, asta e prima) - Orson Scott Caro
-Oceanul de la capatul aleii -Neil Gaiman (fata de celelalte carti ale lui Neil Gaiman, asta este, din opinia mea, mult mai matura, poate chiar un pic metaforica. Chiar daca personajele sunt copii si cartea face parte un pic de domeniul fanteziei, mie mi s-a parut plina de simboluri si destul de metaforica. Acum depinde ce preferi)
-Seria Labirintul -James Dashner
-Preaiubita
-Flori pentru Algernon
-Omul Invizibil
-Ingeri si Demoni, Codul lui DaVinci, Simbolul pierdut, Inferno - Dan Brown
-Calatorul- Terry Hayes

Sper ca te-am ajutat. Pe astea le-am citit si eu si mi-am placut. Uite-te pe internet la descrierea fiecareia si vezi care te "tenteaza". Mult spor la citit!

1 răspuns:
| yanniskiller100 a răspuns:

Buna.Si eu sunt un mare fan al SF-ului.Recent am citit Martianul, geniala carte scrisa de Andy Weir.Un top 5 al meu ar fi(Martianul iese din discutie):
1. Darul Lui Jonas
2.Cei 100
3.A doua Fundatie
4.Omul Ilustrat
5. 2084. Sfarsitul Lumii