| Ioana_Precup_1997 a întrebat:

Heeei! Puteti sa imi recomandati si mie niste carti misto? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe aripile vantului(depinde ce varsta ai),Jurnalele vampirilor, Vampirii din Morganville, Vampirii sudului, Altfel de ingeri, Tradari si Gelozie de Lili St.Crow,seria Georgina Kindkaid si Academia Vampirilor de Rachelle Mead,Instrumente mortale si dispozitive infernale de casandra clare,Cercul Secret de L J Smith,Ucenicul vraciului(so celelalte volume),Harry Potter,seria Lux,seria Copii lampii fermecate,Divergent Insurgent si Experiment de Veronica Roth,Nerve, Casa Noptii, Femei din cealalta lume, Cartea pierduta a vrajitoarelor, Scoala noptii si Cartea vietii...

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cartile Tarot - misto de tat.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Toate cărțile lui Sven Hassel.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Pollyanna; Print si cersetor; Un fel de basm

| patrik986 a răspuns:

Sunt de accord cu ZoeyS5 dar a uitat sa zica de seria Miss Peregrine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru patrik986):

N-am citit-o, dar am vazut filmul

| DixieP a răspuns:

Dacă ești la gimnaziu sau în primii ani de liceu îți sugerez cu mâna pe inimă „Cireșarii" de Constantin Chiriță. Pot spune că te va introduce mult mai bine în lumea adolescentină. Întâmplările sunt un amestec de real cu puțin fantastic, multă acțiune și distracție. Cu cât vei răsfoi și înțelege cât mai multe pagini din cele 5 romane ale lui Chiriță, te vei cufunda intr-o poveste frumoasă care, zic eu, te va schimba într-o oarecare măsura. Cel puțin așa a fost la mine. Cireșarii se află pe primul loc într-un top făcut de mine, urmând „Iarna vrajbei nostre" de John Steinbeck și „Micul Prinț" de Antoine de Saint-Exupéry.
Uită-te la niște recenzii despre titlurile cărților pe care ți le-am enumerat mai sus și vezi dacă te regăsești în ceva. Dacă îți plac, după ce le citești poți vedea și filmele (din câte știu eu, opera lui Steinbeck nu are film, celelalte doua, da).
Sper să îți placă! happy

| GalwayGirl a răspuns:

Smulgatorul de inimi-Boris Vian(+16)
(Nu este horror )
Baiatul miliardar
(Este comica)
Grasa si proasta -Rodia Ojog Brasoveanu
Casa de sticla 1, 2, 3
(Este cu vampiri)

| VSC10 a răspuns:

Daca as ramane-Gayle Forman

| EmaSara a răspuns:

Enigma Otiliei, jurnalul unui pusti