| Onlyus a întrebat:

Heei! Stie cineva niste informatii despre Elena Kedros? (scriitor)

Fundaa

Răspuns Câştigător
| SchoolEveryDay a răspuns:

Informatii despre carte :
Puterea viselor. Fetele din Olimp ( o carte )

In templul din Olimp, Ares vrea sa intre in posesia celor douasprezece pietre care ascund puterea zeilor cu scopul de a uni Cerul si Pamantul intr-o singura lume salbatica. Artemis, Afrodita si Atena reusesc sa fuga si sa renasca pe Pamant, ca Sid, Luce si Hoon.
Cu ajutorul zeului somnului, cele trei fete isi descopera trecutul si trebuie sa gaseasca pietrele pentru a-l invinge pe Ares.
Dar zeul razboiului este neindurator si isi trimite emisarii sub infatisarea fratelui lui Hoon si a unui nou student la scoala de scrima a lui Sid.

Lacrimi de cristal. Fetele din Olimp ( o carte)

Sid este campioana la scrima, Luce stie cum sa cucereasca un baiat, iar Hoon este pur si simplu un geniu.
Ele descopera ca in Antichitate au fost zeitele Artemis, Afrodita si Atena si ca trebuie sa se apere de un dusman comun, Ares, din cauza caruia au fugit in trecut de pe Muntele Olimp.
Cele trei prietene au puteri speciale atat pe Pamant, cat si in Olimp.

Acestea sunt cateva dintre cartile pe care le-a scris Elena Kedros. Cartile sun foarte frumoase.
Link cu informatii ( am tradus pagina din italiana in romana cu google, asa ca nu este legatura intre cuvinte ) : http://it.wikipedia.org/wiki/Elena_Kedros
Gaesti pe site mai multe carti pe car le-a scris. :*

FUNDA? :)