| Meeiyiy a întrebat:

Hei! Am 14 ani si nu prea mai stiu ce carti sa citesc. Imi plac cele de genul Jocurile foamei sau Divergent. Va rog sa imi dați si mie câteva sugestii. (Va rog de pe acum sa nu veniți cu carti vechi pe care le sugerează orice profesor de limba romana). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Faur_Delia_1997 a răspuns:

Iti recomand seria Percy Jackson daca iti plkace aventura. Sau daca esti mai mult pe Fantezie iti recomand:
1. Paranormal de Kiersten White
2. Instrumentele mortale, de Cassandra Clare
3. Cand esti vrajitoare..., de Carolyn McCullough
4. Hex Hall, de Rachel Hawkins
5. Aripi, de Aprilynne Pike
Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

"Fortele raului absolut" Nu e de groaza si chiar e pentru varsta ta.
"Hobbitul" Daca iti place fantezia si istoria.

| Scarlettt a răspuns:

Probabil n-ai prins inca gustul pentru lectura, iti sugerez seria "Academia Vampirilor", sau carti de Agatha Christie

| Fanu_Stefanu_1999 a răspuns:

Daca vrei citeste Harry Potter(La inceput o sa para de copii dar de pe la cartea a treia ai sa traiesti toate emotiile si sentimentele personajului) La varsta ta am le am citit pe toate 7, nu te descuraja ca-s multe o sa-ti placa si o sa te obisnuiesti cu ele

| Igor_Popa_1980 a răspuns:

Poti sa citesti,, Cutia raului,,. E super cartea, iti pune mintea la gandire. Alta carte e,, Stapanul inelelor,, trilogia daca nu ai vazut filmul.