| AliTheo18 a întrebat:

Hei.Am inceput sa scriu, iar! As vrea sa va cer o parere.
*ora 21:00*
Este o liniste apasatoare in imprejurimea fortului Nine Lives. O lovitura i se pregateste marelui mafiot Hago, care a distrus jumate din Anglia, cu atacurile teroriste declasate de acesta.
Nu departe, ascunsi, printre ramurile stejarilor…
- Sefu, totul e pregatit.
- Sa-i dam drumul. Baieti, stiti planul. Declansati atacul. Azi e ziua in care Hugo va muri.
Peste cateva minute, seful cel mare, Hugo, e instiintat ca un grup ii ataca cladirea. Apoi, peste 5 secunde, cladirea se cutremura de explozia unor bombe, se aud impuscaturi din toate partile, sistemul de aparare cade, in curte se lasa cu o balta de sange, si cladirea e asaltata de misteriosul grup.
*alerta, alerta, sistemul de la etajul doi a picat*
*alerta, persoane necunoscute s-au infiltrat in aria patru*
- Ce dracu se intampla? Domnisoara Banks!
- Sef...
- Domnisoara? Nu! Mama dracu! Nu acum!
Intr-un colt al incaperii in care se afla mafiotul, apare o silueta, pe atat de firava, pe atat de divina.
- Draga mea, totul va fi…
Nici nu apuca sa-si termine cuvintele, caci in incapere isi face aparitia un barbat, care are pe mana dreapta un dragon negru, care scuipa flacari.
- Tu?
- S-a terminat, batrane! Am venit sa te anunt ca ti-a venit sfarsitul.
- Stiu ca nu mai am mult de trait. Stiu cate vieti am luat.
*bomba a fost amplasata, cladirea va exploda in 5 minute*
- Se pare ca cineva a activat bomba prea devreme. As fi vrut sa ne distram mai mult.
- Nu! Te rog! Un singur lucru vreau de la tine. Sa-mi salvezi fata. Este ingerul meu. Atat te rog! Regatul meu e terminat. Domnia mea e pe sfarsite. Dar fata mea! Stiu ca nu ai o inima atat de rea. Nu-mi lasa fata sa moara! Ea nu are nici o vina!
Mafiotul cade in genunchi, cu privirea catre fata lui.
*mai sunt 2 minute pana la impactul total*
Baiatul se uita catre ingerasul din coltul incaperii. Fata fetei ii e umeda. Plange in liniste, fara sa scoata un cuvant. Este constienta ca nu mai poate face nimic sa-si salveze tatal.
- Ia-o ca pe un favor, inainte de moarte.
*mai este un minut, incepe numaratoare inversa*
Baiatul se duce spre fata speriata, o ia in spate, si isi indreapta privirea catre mafiot, rostind ultimele cuvinte:
- Adio, sefule.
*20, 21…*
Isi indreapta privirea catre geam, isi ia avant, si sare cu fata in gol. Ochii fetei se inchid incet, privirea se intuneca, si tot ce are pe limba este cuvantul ‘’tata’’.
*peste ceva timp*
Rece. Se simte rece. Corpul este rece. Incaperea e rece. Se aude un singur sunet. O picatura. Si inca una…si inca una. Ochii sunt umezi. Abia daca se deschid. In incaperea intunecata, un inger se afla cazut. Fata isi deschide incet ochii. Se uita in jur. Corpul ii tremura. Isi da seama ca e legata la maini cu niste catuse. Aceasta cade intr-o stare de agonie.
Pe coridorul din fata usii de fier, se aud niste pasi. Printre bara de fier, isi fac aparitia niste barbati. Usa se deschide incet. Il recunoaste pe baiatul cu tatuaj, care se indreapta catre ea. El fumeaza o tigara.
- Se pare ca te-ai trezit.
- Sefu, nu este urata.
Barbatul celalalt, misterios, se indreapta catre fata, se lasa in jos, o mana i-o baga in gat, iar cu cealalta o mangaie pe corp. Fata se trage in spate putin.
-- Ah, papuse, am putea face lucruri bune cu tine.
- Nu, Kai, deocamdata o sa ramana aici. Vreau sa i se aduca mancare. Du-te.
- Am inteles, sefu. Revin imediat, papuse. Promit ca o sa avem timp de distractie amandoi.
O pupa pe obraz, dupa care respecta ordinele sefului. Seful isi atinteste ochii pe fata si face cativa pasi catre aceasta. Trage un fum, si spune :
- Acum, ca am ramas singuri, vreau sa-ti aud vocea! Te cam sperie Kai, asa e? E prietenos, sa stii…
- Uhm…
- Nu vrei sa vorbesti? Atunci o sa te las pe mana lui Kai.
Iar apoi, cu lacrimi in ochi…
- Nuu! T…te implor. O sa vorbesc. Nu ma lasa cu el!
- Bun. Dupa cum vezi, imi cunosti subsolul casei. Cum ti se pare?
- De ce…razi de mine? Aici…e frig. E intuneric. Te rog. Vreau…acasa.
- Nu se poate. Acum, esti pe mana mea.
*trrrr*
- Se pare ca trebuie sa plec.
Intr-o clipita, seful se face invizibil. Fata e speriata la gandul ca va ramane singura cu acel barbat ingrozitor. Se ridica in picioare si incepe sa investigheze camera. Nimic! Nu e nimic folositor ca sa scape. Doar o usa si un geam, un geam cu grile, pe care se vad doar frunzele unor copaci. Isi da seama ca se afla in padure, departe de ochii lumii. In cateva momente isi face aparitia pe usa acel barbat rau.
- Buna scumpete, m-am intors cu mancare. Hai, sa te hraneasca tata. Poti sa-mi spui tatal Kai.
Barbatul lasa mancarea jos, se indreapta spre fata, si cu o mana o tranteste de perete.
- Ah, ce o sa ne distram.
O mana e pusa brutal pe gatul fetei, si alta se plimba pe sanii acesteia.
- Sa sti ca eu mereu am preferat fetele mai mari, dar tu esti asa firava, si neajutorata. Imi place!
- Ah…nu…lasa-ma…nu!
Isi trece limba peste buze, dupa care se lasa in jos cu capul catre fata. Incepe sa o linga pe gat, in jos.
- Ah…ah…
- Shh, stiu ca-ti place. Ce femeie n-ar dori sa fie atins de un barbat ca mine? Promit ca o sa ma opresc...doar daca imi spui numele tau.
- Heaven…
- Bravo.Vezi ca nu e asa de greu, printeso? Ai scapat…de data asta.
*trrrr*
- Se pare ca suna seful. Imi pare rau, o sa ne jucam mai mult data viitoare. Ai grija, papuse, viata ta depinde de ceea ce decide seful. Te sarut.
Barbatul cel rau, Kai, pleaca la telefonul sefului. Fata cade in genunchi, flamanda, cu ochii pe mancarea adusa de Kai. Corpul devine rece, asemenea sufletului ei. Iar o lacrima curge, in linistea acelei incaperi sumbre.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii sa vezi partea frumoasa din pop culture

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! Nu te lasa! te pricepi, iti urez mult succes big grin mi-a placut foarte mult scrierea ta happy

| AliTheo18 explică (pentru PrecizeEveR):

Hei! Multumesc mult! Dap, o sa incerc sa nu ma las. Dar sti cum e la inceput, putini iti citesc cartea, sau ce scrii, mna, nu prea ai cititori in principiu, si ai impresia ca nu e bun ceea ce scrii. Multumesc inca o data.O sa fac si continuarea.:**

| PrecizeEveR a răspuns (pentru AliTheo18):

Asa e, dar in timp o sa devii mai bun si lumea va citi din ce in ce mai mult big grin
Noroc big grin

| andreea3105 a răspuns:

Sti ca exista wattpad pentru asa ceva, nu?!

| AliTheo18 explică (pentru andreea3105):

Am wattpad.dar vreau sa cer parerea si pe TPU.ce e asa rau in asta? in plus, TPU e pentru intrebari. ^_^