| Bxbsjajl a întrebat:

Hei! Am o prietena de 12-13 ani si vrea de ziua ei o carte moderna(stiti la ce ma refer). Ea isi doreste seria Twilight sau Divergent(divergent mai mult), dar cred ca e prea mica. Vreau sa imi spuneti niste carti cu aceasta categorie de varsta(12-13ani ) si la ce categorie de varsta sunt cartile twilight si divergent. Mersi mult.

1 răspuns:
| SushiSash a răspuns:

Twillinght si Divergent sunt intr-adevar citite de adolescenti, dar sincer nu as recomanda Twillight nimanui, fiind pura maculatura. Divergent nu am citit, deci nu imi dau cu parerea. Oricum, o carte pe care as recomanda-o oricui este "Vanatorii de zmeie" ...Eu am citit-o anul trecut, la 14 ani, si m-a impresionat profund- atat povestea, cat si stilul in care este scrisa fiind exemplare.
Ce-i drept, intriga romanului este destu de dura si e posibil ca la momentul dat sa nu-i "priasca" fiindca inca umba dupa povesti de dragoste de proasta calitate -si toti am fost odata in ipostaza aceasta.