| Btth1974 a întrebat:

Hei! Aș avea si eu nevoie de recomandari de carti horror in romana.Cu fantome in special,dar daca nu stiti neaparat cu fantome, cu varcolaci, vampiri.In general creaturi mitice.Ador cartile horror, dar as vrea sa fie macar una care sa transmita si fiori prin maduva oaselor.Dau funda. Daca vreti puteti lasa si site-urile de unde le pot comanda.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cartile lui Stephen King in general. Si ar mai fi Fantoma de la Opera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand un autor: Stephen King. Scrie super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cutia cu fantome de Joe Hill

| sopranaCadaverica a răspuns:

Poti citi proza fantastica in schimb - literatura de groaza e chiar de groaza… Foarte mult kitsch si aceleasi povesti repetate. Iti recomand proza fantastica a lui Eliade -,,Isabel si apele diavolului',,,Domnisoara Christina'',,, La tiganci'',,, Sarpele'', aproape orice de E.T.A. Hoffman, Arthur Conan Doyle, Theodor Constantin -,, Vrajitoarea din casa cu stafii''. Nuvele serioase, calitative, nu porcarii. Au teme gotice, onirice, descrieri obscure, transmit,, fiorii'' aceia de care spui si dupa care tanjesti. big grin