| fanmiraculos a întrebat:

Hei! Ce gen de cărți vă place să citiți?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tot ce tine de stiina

| Adry05 a răspuns:

Nu prea am un gen. Sa ma prinda de la inceput si sa-mi placa cum e scrisa.

| Sn4k3 a răspuns:

Aventura/Actiune/Aventura-Horror
Daca stii niste carti de genul te rog sa mi le recomanzi, m-a prins cheful de citit si nu gasesc mai nimic in genul asta.

| AFR81 a răspuns:

Doar carti apartinand domeniului "Istorie" imi place sa citesc. Imi si folosesc.

| PainTech a răspuns:

Cartile de credit sunt preferatele mele.

Glumesc, citesc doar in scopul informarii (self-development, cartile lui Tim Ferris ).
Pentru entertaiment exista alte metode moderne, unele chiar interactive. O imagine face o mie de cuvinte. Oare cate cuvinte fac 6000x60 de imagini consecutive?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PainTech):

Fix 0 cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am un gen preferat, până acum am citit mai mult clasicii. Am citit de la Tolstoi, Gogol și Dostoievski la Asimov, Wells, Ray Bradbury, Stephen King, etc.
De obicei, citesc tot ce-mi pică în mână și mi se pare interesant.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basme. Si ce scrie pe partea din spate de pe cutia de cereale. Evident...

| Aihao19 a răspuns:

Imi plac mai mult alea comerciale si carora li se fac foarte multa reclama.Care le citesc multi deci.Asra e, nu consider ca am gusturi proaste, pana la urma gusturile nu se discuta.De obicei citesc prezentarea scurta la carti si daca imi place o iau.

| porcarumadalina a răspuns:

Aventura

| luui a răspuns:

Mie imi place aventura si stintifico-fantastic.