| Iama a întrebat:

Hei. Ce parere aveti despre Cristina Nemerovschi?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Versiunea xochipilli a cristinei:
ma numesc cristian, sunt un poet, ador sa imi beau vinul fara satisfactie, imi place tropicul capricornului, rujul rosu si folosesc persoane imperfecte ca sa imi realizez ''arta''

| ShadoWCrist a răspuns:

E super fata...

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Eu sincer sa fiu nu am auzit de numele asta, deoarece m-am documentat si am vazut ca e scrie carti nu? Daca nu esti o vedeta mondena nu prea te cunoaste lumea.Bafta.Tu trebuie sa ai o parere proprie despre ea daca suntem ca nu, si tu vei face la fel si vei zice nu si tu vrei sa zici da (un Exemplu). Bafta. Sper ca te-am ajutat.

| Iama explică (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Nu am inteles absolut nimic din raspunsul tau.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns (pentru Iama):

Sa tio Spun pe scurt nu am auzit de ea, dar am vazut ca e scriitoare de carti.Si daca nu a aparut la televizor nu stie multa lume de ea.Thx.Acuma stiu cine e.Bafta.

| AleisterHN a răspuns:

O scriitoare de duzină, ce abordează în cărţile ei subiecte pentru adolescenţi frustraţi şi imaturi. Pe ici pe colo mai găseşti nişte filosofii aruncate de umplutură, iar limbajul( cel puţin în "Ani cu alcool şi sex"), ei bine...
O critica ea societatea îndoctrinată şi normele ei, dar din punctul meu de vedere nu îşi merită statutul de scriitoare.

| tearsforfears667 a răspuns:

O ador :X Cartile ei merita nu numai citite ci si recitate, de fiecare data cand te simti pierdut si nu stii pe ce drum s-o apuci. Ce scrie Cristina este ca un ghid pentru o viata autentica.Cred ca este cea mai originala, sensibila si sofisticata scriitoare romana aparuta in ultimii ani (si nu numai).