| DenyssaYssa a întrebat:

Hei
Chiar azi am terminat de citit Cronicile familiei KANE-PIRAMIDA ROSIE. Spre deosebire de alte cari care le citeam in saptamani si aveau si mai putine pagini decat aceasta am terimnat-o repede, insa are un final care te face sa vrei continuarea.
Din cate am vazut cartea a fost publicata in 2010 si se bazeaza pe o inregistrare. La final, autorul precizeaza faptul ca daca va mai intra in posesia unei intregistrari care prezinta continuarea o va publica.
Stie cineva daca exista o continuare(nu trebuie sa fie neaparat in romana)?
DAU FUNDA
Va roog raspundeti! puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| darkeyes13 a răspuns:

Hey!
Cronicile familiei Kane consta in trei carti:
-The Red Pyramid
-The Throne of Fire
-The Serpent's Shadow
Din pacate numai primul volum este tradus la noi. Pe celalalte le poti comanda in engleza de aici:
http://www.libris.ro/......61771.html
http://www.libris.ro/......59048.html

| happy31animation a răspuns:

Hei mi-a poti povesti? daca vrei!

| happy31animation a răspuns (pentru happy31animation):

Ca pare interesanta

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Pai exista o continuare(2 de fapt pentru ca volumul 2 se termina tot cu suspans(l-am citit)). Volumul 2 se numeste tronul de foc si a aparut de curand in toate librariile mai mari. Volumul 3 nu a fost inca tradus.

| Diana_Didi_1997_JVWt a răspuns:

Da, mai este o carte Cronicile Familiei KANE 2- TRONUL DE FOC.

| Prince_Silviu_1995 a răspuns:

Cum s-ar putea traduce in romana titlul celei de al 3-lea volum?

| Bodea_Mara_1990 a răspuns:

Exista continuare, volumul doi, "Tronul de foc" in romana, iar al trilea volum este in englza "The Serpent's Shadow"

| Magda211102 a răspuns (pentru Prince_Silviu_1995):

Am vesti noi! A fost tradus de curand! Momentan nu cred ca e decat la Arthur dar se va raspandi testul de curand peste tot! Il asteptam de mult! Cei drept e cam subtire dar nu ma indoiesc ca-I FOARTE TARE!

| Ștefania_Laura_1951 a răspuns:

Ceau.

Carţile din Cronicile familiei Kane sunt:
1. Piramida roşie
2. Tronul de foc
3. Umbra şarpelui

Toate carţile le gaseşti la editura ARTHUR. Volumul 3 îl am (Umbra şarpelui), deci acum este tradus.

| MaraBerceanu a răspuns:

Da, există și continuarea. Eu în momentul de față citesc al 2-lea volum, Tronul de Foc, tradus în română.
Dacă îți plac cărțile de la Rick Riordan, îți recomand Percy Jackson și Olimpienii. Este o serie de 5 cărți, traduse în română, asemănătoare cu Cronicile Familiei Kane, însă este despre mitologia greacă, nu cea Egipteană.
Sper că te-am ajutat și sper să îți placă Percy Jackson și Olimpienii!