| Andreeea7 a întrebat:

Hei, cine îmi recomanda niște cărți cu citate in ele. Nu știu cum sa zic. De ex cum era in cel mai iubit dintre pământeni "unde dragoste nu e nimic nu e" sau hamlet "a fi sau a nu fi..."(am cartea cu scenele și mda)

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cartile aratate de tine NU sunt sunt citate, textele sunt parte din carti.
Citat este in momentul cand te referi la parti din text, pus intre ghilimele (aratand autorul si titlul cartii de unde ai luat-o).

| JediMindTricks a răspuns:

Hai sa iti spun un secret..., niste mari vrajitori din taramuri indepartate au inventat o grozavie numita google, nu te teme, acceseaza-l, scrie acolo citate celebre si vei ramane uimit!