| MariMarik17 a întrebat:

Hei happy Cum as putea incepe o carte pe wattpad? Pentru cei care nu stiu, wattpad este o aplicatie in care poti scrie carti.Va rog dati-mi niste idei pentru un inceput, sa fie pentru adolescenti.

1 răspuns:
| Cryss_Cristina_1997 a răspuns:

Nu stiu ce idi iti pot da..Incearca sa incepi cu ideea princpiala.Sa o/il prezinti pe ea/el prin anumite contexte.
aca o i dee de baza, porneste cu ea.Prezinta-i putin viata personajului, astfel incat sa ai un punct de pornire.
Dar te rog sa ai grija la descriere si sentimente.Sunt multe carti seci..atunci cand descrii ceva, incerca sa o faci din suflet, nu pentru votusi sau cititori, deoarece iese cu totul altceva..Sa transmiti anumite sentimente..Iti urez succes si as dori sa citesc si eu atunci cand vei posta puppy dog eyes