| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Despre ce este vorba in cartea Anii Framantarilor volumul 1 Mostenirea din Preierie. Funda cel mai detaliat raspuns

1 răspuns:
| AlexeLup a răspuns:

Mostenirea din prerie, cartea intai.

Totul pare sa mearga rau in viata ei.

Virginia Simpson este la o varsta la care toate regulile morale par imposibil de atins. Parintii ei sunt prea stricti, sora ei prea autoritara, si Dumnezeu pare prea departe. Apoi dintr-odata apare Jenny, o fata de la oras, gata sa trezeasca entuziasmul micutului oras de prerie al Virginiei. incalcarea regulilor si starnirea barfelor devin motive de distractie pentru fete, pana intr-o zi cand acest fel de a fi, ajunge prea departe
Constienta de mostenirea consacrata de bunicii ei, Clark si Marty Davis, Virginia trebuie sa decida daca credinta de care a fost inconjurata intotdeauna, va deveni si credinta ei personala.