| Maria294387582 a întrebat:

Hei! Din nou eu, cu intrebarile mele, dar acum vin cu o intrebare despre literatura la care va rooog, raspundeti!sad Vreau sa incep sa citesc in engleza, eu fiind la un nivel mediu. Puteti sa-mi recomandati cu ce sa incep? Chiar imi doresc sa avansez si cred ca asta ma va ajuta!

Răspuns Câştigător
| Anonim2370 a răspuns:

Salut! Fiind la început, ți-as recomanda sa încerci atât cărți britanice, cât și americane pentru a te putea familiariza cu ambele literaturi. As merge pe un,, Sherlock Holmes" și as continua cu,, A promised land".

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Iei si tu ce cărți îți plac, cauți în dicționar ce nu pricepi, scrii într-un caiet și asa înveți.

| Legion7X a răspuns:

Filme cu subtitrare în engleză și ro. Vezi cum se traduce atunci când te împotmolești după o lungă vizionare în eng.

Ai și un dictionar aici foarte bun, pe care îl am și eu în caz că dorești unul. Cuprinde Engleza americană și Britanică

https://m.emag.ro/......D1W8FNBBM/