| MDenisee a întrebat:

Hei happy Imi doresc sa imi recomandati niste carti pe care sa le citesc, eu nu prea le pot cumpara, dar am o biblioteca in scoala, nu vreau sa fie cine stie ce carti pentru ca nu am sa le gasesc, pot sa fie autori romani sau englezi sau orice alt fel de autori, dar mai cunoscuti, ca sa le pot gasi. Cartile vreau sa fie pentru adolescenti, de dragoste, cu diferite lectii de viata, care sa ma faca cat mai curioasa si sa imi doresc sa le citesc, poate si aventura, dar sa fie neaparat pentru adolescenti. Multumesc anticipat, ofer funda si vot happy :*

4 răspunsuri:
| notsurewhoiam a răspuns:

De veghe in lanul de secara, Pe aripile vantului, Diavolul se imbraca de la Prada, The perks of being a Wallflower, Supa de pui pentru suflet

| albul96 a răspuns:

Ora 25 de Virgil Gheorghiu istoria combinata cu dragoste (am citit-o vara la mare in 3 zile ) autorul e contemporan si o sa gasesti multe chestii din vocabularul contemporan.
+ multe cuvinte din engleza si franceza(cu traducere in subsol)

| Teddy10 a răspuns:

"Jane Eyre"-Charlotte Bronte, "Maitreyi"- Mircea Eliade, "Dragostea nu moare"- Maitreyi Devi (e raspunsul la cartea lui Eliade), "Indiana"- George Sand
happy

| AureliaDiaconu a răspuns:

Divergent :3 Este super interesanta cartea si contine spre final si o poveste de dragoste. Merita sa o citesti :3 De altfel mai este si Maytrei o poveste de dragoste frumoasa. :3