| Torarinchi a întrebat:

Hei. Imi poate da cineva idee de titlu pentru o carte cu vampiri? Mai pe scurt este vorba despre o fata care intra intr-o padure despre care se vorbeste a fii blestemata insa curiozitatea o impinge sa o faca. In clipa in care paseste in aceasta padurea, intreaga lume se schimba fiind parca iintr-o alta lume opusa celei principale. Acolo ajunge in punctul in care este atacata de un varcolac insa lesinand, un vampir o salveaza si de atunci intreaga situatie o ia razna de-abinelea.

Vreau nume cat mai reusite si cat mai multe. Daca aveti idei de mai multe, scrietile pe toate. Dau funda! kiss happy big grin

Răspuns Câştigător
| Anytta99 a răspuns:

"Fata si vampirul", "Blestemul vampirilor", "Padurea vampirilor si blestemul","Teren privat, vampiri la orizont", "Salvata de un vampir", "Intre un varcolac si un vampir"(daca cei 2 o vor place pe fata), "Triunghi amoros periculos"..."Pe drum catre vampiri", "Regina si regele vampirilor", etc, etc, etc...

| Anytta99 a răspuns (pentru Anytta99):

Scrii carti pe Wattpad? Daca da, imi dai te rog adresa contului tau, ca as vrea sa iti citesc creatiile. :*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„A fi", după cum vezi...se scrie cu un singur „i". ^ ^ Nu încerc să te fac să te simți prost sau orice altceva de acest gen. Vreau să mă asigur că în „carte" vei scrie corect, asta dacă tu ești cea care o scrie și nu o prietenă etc.
PS:Cuvintele: „De-a binelea", „scrieți-le" se scriu așa cum le vezi scrise.
Nu voiam să comentez. Poate ai scris din neatenție, dar poate nu știi.Nimeni nu le poate ști pe toate.Cred că e mai bine să ajut,decât să ignor.
^ ^ Îmi cer scuze dacă te-am jignit cu ceva. Gândește-te cât de mulți oameni se cred scriitori, iar ei n-au citit „cărțile fundamentale".

Oh, ar trebui să-ți răspund și la întrebare. Nu e o idee prea bună, nu-i o idee bună deloc, dar m-am gândit la „Impactul vulnerabilității".

| Marin_Silvia_1974 a răspuns:

In primul rand, ideea ta mi se pare fantastica! Trebuie sa iti continui ideile si visele! In legatura cu titlurule...''20 de vampiri''(poti scrie despre civilizatii pierdute care au ca si capetenii 20 de vampiri) ''Totul in negru'' ''Negru si Alb'' ''Sange de Vampir'' ''A doua poveste a padurii Carlos'' Sper din suflet ca te-am ajutat! Succes la scris happy

| Tincuta1502 a răspuns:

Ar putea fi ceva de genu,, Oglinda intunecata,, deoarece e o lume paralela, inseamna ca reflecta exact ca oglinda, si padurea e intunecata cred, deci... E si romantic? Sper, ar merge si,, Pe urme de vampir sau frica sau,, Inima patata,, sau,, Padurea oglinzilor,, sau,, Padurea secretelor,,,, Reflectarea Vampirilor,,,, Un secret patat de singe,, asta e cam sumbra, ok ideeile mi sau cam terminat. Sper sa-ti placa sau macar sa te inspiri. Bafta la cartea ta, si eu scriu carti... :-):-):-)cool

| Torarinchi explică (pentru Tincuta1502):

Serios? happy Mi-ar place sa le citesc. Despre ce sunt? Eu scriu pe wattpad happy