| lorylya19 a întrebat:

Hei Imi poate recomanda cineva carti fantasy? Dau funda

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_scriitori_de_fantezie ai o lista de autori fantasy. Poti intra pe cei cu albastru si o sa ai romanele scrise de ei, inclusiv cele traduse in limba romana.

| Cameliapantiru a răspuns:

"Povestea fara sfarsit"-Michael Ende (minunata carte, ti-o recomand cu caldura)
"Hobbitul", "Stapanul inelelor"- J.R.R.Tolkien

| lulu03 a răspuns:

Sange albastru
Casa noptii
Cercul secret
Interviu cu un vampir
Jurnalele lui Stefan
Instrumente mortale
Si la sfarsit a ramas cosmarul
Morti si ingropati
laughing cam pe astea le stiu eu mai interesante! Sper ca te-am ajutat

| stephanie_2280 a răspuns:

Lauren Kate e o scriitoare bună de acest gen.

| Titia a răspuns:

Pulbere de stele de Neil Gaiman
Inima de cerneala si continuarea Sange de cerneala de Cornelia Funke
O poveste grimminala de Adam Gidwitz