| Tory92 a întrebat:

Hei, imi poate spuune cineva o carte (sau mai multe), gen Harry Potter, ceva cu vrajitorii sau... orice carte care ati citit-o si vi s-a parut interesanta... Multumesc big hug Fundaa

Răspuns Câştigător
| Rose123 a răspuns:

Salut! Daca ti-a placut seria "Harry Potter" inseamna ca-ti plac cartile fantastice si de aventura, la fel ca si mie!happy
Ce am citit eu si iti recomand:
1. Seria "Jocurile Foamei" de Suzanne Collins
2. Seria "Academia Vampirilor" de Richelle Mead
3. Seria "Cercul secret" de L.J.Smith
4. Seria "Jurnalele Vampirilor" de L.J.Smith
5. Seria "Fortele raului absolut" de Kelley Armstrong
6. "Paznicul demonilor" de Royce Buckingham
7. "Capcana" de Sarah Wray
8. "Captiv in labirint" de James Dashner
9. "Incercarile focului" de James Dashner(continuarea primului volum "Captiv in labirint"...din pacate in Romania au aparut doar acestea 2 pana acum, seria continuand)
10. Seria "Culorile dragostei" de Kerstin
Gier
11." Nu plange sub clar de luna "de Heather Davis

Sper ca te-au incantat propunerile mele. In prezent citesc "Gazda" de Stephenie Meyer(cea care a scris "Saga Amurg" de care ai auzit cu siguranta) si imi place foarte mult!
Lectura placuta! :-)

4 răspunsuri:
| DomnişoaraClannad a răspuns:

Percy Jackson şi Olimpienii
Uneori sub clar de lună.

| droid96 a răspuns:

Pe langa cele pe care ti le-au zis @silviageorgianaa si @rose123, incearca si seria Eu sunt numarul patru. E fantezie, fantastic, aventura, exact ca Harry Potter, doar ca aici nu prea gasesti Vrajitori, ci Mostenitori big grin

| OdetteAndreea a răspuns:

Incearca si seria Annei Rice, "Ora vrajitoarelor".
Alte sugestii: Padurea Norvegiana-Haruki Murakami, Vertij-Randy Taguchi, Shogun-James Clavell, 1Q84-Haruki Murakami, Castelul palarierului-A.J.Cronin...

| SilviaGeorgianaa a răspuns:

Heii! big hug
Eu am citit :
*Memoriile unei gheise - Arthur Golden
*Orhideea insangerata - Earl D. Biggers
*Cronicile Wardstone
*Tinerele doamne - Louise May Alcott
*P.S. I love you - Cecelia Ahern
Si mi s-au parut foarte interesante.
Oricum fiecare om are gusturile lui!
Spor la citit!